NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Prawidłowo prowadzone księgi rachunkowe, a także rozliczenia, jak również spokój o swoje zobowiązania podatkowe, wobec innych urzędów, wymaganych przez obowiązujące prawo.

Rodzaje pit – w przypadku działalności gospodarczych jest bardzo duża różnorodność, ich wybór ma ogromne znacznie podczas corocznego rozliczania. Odpowiednie dobranie pit rodzaje pozwolą zaoszczędzić nie małe pieniądze unikając podatków. Zazwyczaj pit rodzaje dokonuje się złożenia do końca stycznia roku następnego, za rok ubiegły. A nie jak w przypadku podatku od osób fizycznych, gdzie rodzaje pit do końca kwietnia.

To odpowiedni dla danej osoby fizycznej pit rodzaje i tak jeśli nie prowadzi ona działalności gospodarczej, to składa innego rodzaju formularze rodzaje pit. W przypadku gdy prowadzi się własną działalność, zazwyczaj jest to PIT-36, jednak trzeba pamiętać, że są również inne rodzaje pit, a nasza firma pomoże Ci je dobrać optymalnie.

To zapisywanie przychodów z każdego dnia w przypadku działalności jednoosobowej i na tej podstawie opłacany jest podatek określany mianem ryczałtowego. Inny niż karta podatkowa, czy podatek na zasadach ogólnych.

Mamy bardzo różne ceny, w zależności od rodzaju prowadzonej przez Państwa działalności, a  także zapotrzebowania na naszą pomoc. Oferujemy także szereg zniżek, dla naszych stałych klientów, a także dla osób, które planują podpisać z nami umowę współpracy na dłuższy okres czasu. Wycena naszych usług jest darmowa, dlatego zapraszamy do kontaktu, gdzie przyjrzymy się bliżej Twojej firmie.

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zależy to od wielu czynników, między innymi od tego, czym zamierzają się Państwo zajmować w swojej firmie, albo czym już się zajmują. Tylko w czasie indywidualnej rozmowy, oraz głębszemu przyglądnięciu się prowadzonemu przez waz biznesowi dobierzemy, dla Państwa najlepszą formę opodatkowania. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre z nich wynikają ze specyfiki wykonywanych usług i są narzucone przepisami prawa podatkowego.

To zależy od tego, jaki rodzaj firmy będzie rejestrowany, najprostsza do założenia jest jednoosobowa działalność, w jej przypadku czas założenia może być równy nawet jednemu dniu. Natomiast w przypadku rejestracji spółek, fundacji, albo stowarzyszeń, termin jest już nieco dłuższy i może wynosić od tygodnia do kilku tygodni.